Kategria

Young pHorever - Omega 3-6, 60 kapsúl
5 8
Young pHorever - Omega 3-6, 60 kapsúl
1 recenziu
Young pHorever - Omega 3-6, 60 kapsúl Young pHorever - Omega 3-6, 60 kapsúl Young pHorever - Omega 3-6, 60 kapsúl
23,90€
Množstvo:
Na sklade
Young pHorever - Omega 3-6, 60 kapsúl

Potravinový doplnok pre vyhovujúcu alkalizáciu s obsahom mastných kyselín Omega -3,-6  a zinku, ktorý je prírodným antioxidantom a preto zabraňuje následnej oxidácii omega mastných kyselín /3,6,9 /, a ktorý má zároveň zásadotvorný účinok.
 
Mastné kyseliny Omega-3 a Omega-6 v sebe zahŕňajú esenciálne zlúčeniny, ktoré si organizmus nedokáže sám vyrobiť. Do organizmu ich môžeme dodať stravou. Rozličné omega mastné kyseliny hrajú dôležitú rolu pre zrak, pri udržaní normálnej hladiny cholesterolu v krvi, či vo vývoji a fungovaní mozgu. 
Medzi mastné kyseliny Omega-3 zaraďujeme kyselinu alfa-linolenovú (ALA), kyselinu eikozapentaénovú (EPA)  a kyselinu dokozahexaénovú (DHA), ktoré sú v tomto produkte v optimálnom pomere.
Najrozšírenejšou z nich je mastná kyselina ALA, ktorú nájdeme aj v rôznych rastlinných olejoch (napr.: sójovom, repkovom, ľanovom a v oleji z vlašských orechov) ako aj v niektorej zelenine (napr.: ružičkový kel, kel, špenát a rôzne šaláty). 
Medzi mastné kyseliny Omega-6 zasa môžeme zaradiť kyselinu linolovú (LA) a gama-linolenovú (GLA). Náš produkt obsahuje GLA, ktorej najznámejšími zdrojmi sú pupalka krovitá, borák lekársky, olej zo semien čiernych ríbezlí a spirulina. 

Zhrnutie blahodarných účinkov prípravku: 
Vytvára správnu acidobazickú rovnováhu. Zinok, ako stopový prvok a antioxidant,  sa tiež podieľa na udržaní správnej acidobazickej rovnováhy. 

 
Naše telo potrebuje esenciálne mastné kyseliny na vytvorenie bunkovej steny, reguláciu látkovej výmeny medzi bunkami a pre tvorbu tkanivových hormónov (prostaglandíny), čo nás chráni pred ochoreniami srdca, mŕtvicou, vysokým krvným tlakom a arteriosklerózou.

Avšak správny pomer polynenasýtených tukov
 omega-3 a -6 mastných kyselín je nanajvýš dôležitý pre akékoľvek ďalšie spracovanie v tele. V ideálnom prípade sa navzájom dokonale dopĺňajú, ale v prípade, že pomer nie je správny, môžu sa tiež navzájom poškodiť a tak poškodiť nášmu organizmu. Je to spôsobené skutočnosťou, že zo skupiny kyseliny linolovej (omega-6), iba kyselina gama-linolénová GLA poskytuje skutočný prínos pre organizmus. Je to nevyhnutné pre správnu funkciu mozgu a to najmä pre prenos stimulov a znižovanie krvného tlaku. Ďalšie kyseliny, ako je arachidonová kyselina má zápalový (zápal podporujúci) účinok na organizmus. Zo skupiny omega-3 (skupina kyseliny linolovej), telo potrebuje ako kyselinu alfa-linolénovú (ALA) tak aj  kyselinu eikosapentaénovú (EPA) a dokozahexaénovú kyselinú (DHA). Oni sú potrebné na vytvorenie bunkovej steny. V tomto procese je nutné ALA dodať z potravín, aby sa zaistila tvorba EPA a DHA v našom tele. Čím vyššií je prísun kyseliny linolovej (omega-6), tým viac môže byť syntetizovaná GLA. Avšak v prípade, že príjem kyseliny linolovej jasne prevyšuje potrebný príjem kyseliny alfa-linolovej (omega-3), čo môže mať za následok zvýšenú produkciu pro-zápalovej kyseliny arachidónovej a následné zníženie protizápalovej EPA. Z tohto dôvodu je veľmi dôležité zabezpečovať vyvážený pomer medzi omega-3 a -6 mastnými kyselinami.

V súčasnosti väčšina ľudí konzumuje tieto mastné kyseliny v pomere 20:1 alebo 10:1 čo je výrazná, škodlivá prevaha omega-6.
Ideálny pomer medzi omega-6 a omega-3 je v rozmedzí od 4:1 až 1:1 pri špeciálnych diétach na zníženie zápalov, alergií , vysokého tlaku.
Ideálny pomer týchto dvoch mastných kyselín, ktoré sa príjmajú s jedlom alebo výživovými doplnkami by sa mal približovať k 1:1. Tento pomer je prakticky obsiahnutý v Young pHorever Omega 3-6-9.
Zloženie: olej z ľanových semien (Lini semen), olivový olej (Olea europaea), pupalkový olej (Oenothera biennis), 
obal kapsuly: HPMC (Hydroxypropylmetylcelulóza); zahusťovadlá: biely včelý vosk, kysličník zinočnatý. 

Produkt neobsahuje žiadne zložky živočíšneho pôvodu.

Obsah účinných látok v dennej dávke (2 kapsuly):

 
  Množstvo ODD*
Ľanový olej 423,7 mg -**
z toho ALA 162,3 mg -**
Olivový olej 423,7 mg -**
Pupalkový olej 423,7 mg -**
z toho GLA 32,6 mg -**
Zinok 20 mg 200%
*ODD = odporúčaná denná dávka pre dospelého
**: ODD nie je stanovená

Hmotnosť: netto 50,52 g / 60 ks kapsúl 
Miesto pôvodu: EU
Odporúčané dávkovanie: 1 x 2 kapsuly po hlavnom jedle. 
Výrobok je vhodný pre tehotné ženy a kojace matky.
Neprekračujte odporúčané dávkovanie! 

Užívanie potravinového doplnku nenahrádza pestrú stravu a zdravú životosprávu! Uschovávajte mimo dosahu detí! 

Skladujte na suchom a chladnom mieste.

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaše recenzie: Poznámka: HTML tagy nebudú prevedené!

Hodnotenie: Najhoršie           Najlepšie

Zadajte kód do poľa nižšie: Odporučte tento produkt!
* Vaše meno:
* Váš E-Mail:
Zadajte prosím e-mailovú adresu svojho priateľa:
* E-Mail priateľa:
Správa pre priateľa:

E-mail, ktorý bude odoslaný bude obsahovať vaše meno a e-mailovú adresu.

* Zadajte kód do poľa nižšie:

*Emailová adresa vášho priateľa nebude uložená v systéme*