Kategria

GOJI SO ŠUPKAMI A JADIERKAMI A BETA GLUKÁNOM, 0,5l
3 5
GOJI SO ŠUPKAMI A JADIERKAMI A BETA GLUKÁNOM, 0,5l
3 recenziu
GOJI SO ŠUPKAMI A JADIERKAMI A BETA GLUKÁNOM, 0,5l GOJI SO ŠUPKAMI A JADIERKAMI A BETA GLUKÁNOM, 0,5l GOJI SO ŠUPKAMI A JADIERKAMI A BETA GLUKÁNOM, 0,5l GOJI SO ŠUPKAMI A JADIERKAMI A BETA GLUKÁNOM, 0,5l
25,90€
Množstvo:
Na sklade


PURE BIO GOJI surová lisovaná šťava S WELLMUNE WGP BETA - GLUKÁNOM - jedinečný produkt svojho druhu na trhu s Bio Goji 

Zloženie: Goji Berry (Lycium Barbarum) za studena lisovaná surová šťava / goji sirup / so šupkou a jadierkami. Treba vedieť, že najväčšia koncentrácia živín a sily je práve v jadierkach a šupke.Mhožstvo WELLMUNE WGP beta glukán je130 mg/100 ml produktu. Netto množstvo: 500 ml. Neobsahuje konzervačné látky, pridaný cukor, sladidlá, arómy a umelé farbivá. Má nízky glykemický index. Jedinečný proces lisovania za studena uchová prírodné zložky a prirodzenú chuť ovocia. 
Dávkovanie: Goji použitie - treba vedieť, že Goji šťava / goji sirup / by mala byť jedna z najdôležitejších poravín nášho jedálnička ako zdroj komplexných živín vo vysokej koncentrácii.
Dôležitá je samozrejme jeho kvalita a spôsob pestovania, tak ako u všetkých potravín. Toto Bio Goji spĺňa tie najvyššie kritéria kvality a čistoty a má najvyšší stupeň kvality č. 7 / veľké goji účinky /.
Denne sa odporúča piť  2,5 cl - 3 cl tejto jedinečnej potraviny a to najideálnejšie dopolunia.
V prípade zlého zdravotného stavu sa dočasne odporúča piť toto mnžstvo aj 2 x za deň.

 

Prosím pozrite si prednášku Dr. Ládi Szabolcsa o Goji TU!

PURE GOJI s Wellmune WGP beta-glukánom

 

PREČO SÚ PRÁVE BETA GLUKÁNY WELLMUNE WGP PRE NAŠE ZDRAVIE TAK DÓLEŽITÉ?

Beta-glukán
y sú polysacharidy, prirodzené imunomodulátory. V živom svete sa vyskytujú v širokom okruhu, možno ich nájsť v bunkových stenách baktérií, v určitých druhoch obilnín, v riasach, hubách a aj v pivovarských kvasniciach.
 
Beta-glukány sú asi najznámejšie a najčastejšie skúmané molekuly, pôsobiace na prirodzený imunitný systém, ktoré boli tisícročia súčasťou jedálnička ľudstva, pomáhali prispôsobiť sa meniacim sa podmienkam a umožnili ľudskému imunitnému systému, aby sa úspešne pustil do boja proti infekčným agensom, ktoré prichádzajú z vonkajšieho prostredia.
 
Žiaľ, rozšírenie moderného, veľkopodnikového poľnohospodárstva a tým, že sa tradičné metódy konzervovania potravín dostali do pozadia, sa množstvo beta-glukánu v jedálničku západného človeka výrazne znížilo. Príjem množstva beta-glukánu, nevyhnutného pre optimálne fungovanie imunitného systému, sa v priemere znížil na desatinu vďaka rýchlemu rozšíreniu používania pesticídov, fungicídov a iných poľnohospodárskych chemikálií, a tiež kvôli objemovej expanzii umelých metód používaných na uchovanie zeleniny, ovocia, obilnín.
 
Prítomnosť beta-glukánov v našom jedálničku je nevyhnutná pre správne fungovanie ľudského imunitného systému. Po ústnej konzumácii, po čiastočnom trávení v žalúdku sa dostávajú do tenkého čreva, kde sa vstrebávajú za pomoci tzv. Peyerových plakov, ktoré sú ochrannými baštami imunitného systému, a dostávajú sa do fagocytov. Fagocyty ďalej delia molekuly beta-glukánu a prenášajú ich do krvného obehu, kde pripojením sa k povrchu iných typov buniek imunitného systému (neutrofilné granulocyty, prirodzené zabíjače – nk bunky) umožnia, aby boli tieto bunky schopné oveľa rýchlejšie a účinnejšie zničiť patogény, ktoré sa dostanú do nášho organizmu.
Beta-glukány sú také imunomodulačné molekuly, ktoré neustále trénujú a udržiavajú v pohotovosti bunky imunitného systému, aby pri výskyte patogénov mohli voči nim rýchlo, precízne a účinne konať. Keďže väčšina imunitných buniek žije v našom organizme 2 dni, aj nové imunitné bunky, ktoré neustále produkuje kostná dreň, sa musia pripraviť na stretnutie s patogénmi. Preto je nielenže neškodná neustála prítomnosť beta-glukánov v organizme, ale rovno potrebná k tomu, aby mohol imunitný systém účinne fungovať.Denná dávka v prípade prevencie sú 2 - 5 miligramov na každý kg hmotnosti.
 
Umelé životné a nutričné prostredie, vytvorené západným životným štýlom, zmenilo tie podnety, na ktoré bol imunitný systém počas tisícročí nastavený a umožnilo ľudstvu prežiť za každých okolností. Okolnosti sa za posledné desaťročia menili tak rýchlo, že fungovanie imunitného systému sa v mnohých prípadoch zmiatlo, pomyslime len na „epidemiologické“ šírenie alergických ochorení. Jediným východiskom z tejto krízy nie je užívanie liekov, ktoré tlmia príznaky umelými chemickými molekulami, ale skôr spoznanie múdrosti prírody a jej vedeckého využitia.
 
Zo súčasnej zdravotnej krízovej situácie dokáže vyviesť západné spoločnosti iba taká veda, ktorá po spoznaní inteligencie prírody a jej rešpektovania, ba čo viac využijúc ju, vystúpi v prospech ľudstva.
 
S týmto cieľom sme vytvorili verziu Pure Goji džúsu / goji sirup / posilnenú s beta-glukánom s ohľadom na goji účinky a goji použitie. Použili sme vo vode rozpustný typ beta-glukánu Wellmune WGP v prospech toho, aby sa mohli imunologické účinky sprostredkované beta-glukánom maximálne uplatniť aj v tekutom prostredí. Možno povedať, že tu je dobrý pomer goji účinky a goji cena.
WELLMUNE WGP 1/3-1/6 BETA-GLUKÁN 
Beta-glukán Wellmune WGP najvyššej farmaceutickej čistoty pochádzajúci z droždia je dokázateľne jedna z najúčinnejších prírodných látok, ktorá stimuluje bunky zodpovedné za imunitu a už vo veľmi malom množstve vyvinie svoje účinky.
Beta-glukány sú také zlúčeniny polysacharidov, ktoré sa vyskytujú najmä v obilninách, hubách a baktériách. Pre nás je dôležitý beta-glukán 1,3-1,6 s dlhým reťazcom, ktorý sa nachádza v bunkovej stene obyčajných pekárenských kvasníc - droždia na pečenie. Táto látka je životne dôležitá k správnemu fungovaniu nášho imunitného systému a napriek tomu sa z nej dostáva čoraz menej do ľudského organizmu. Spomedzi viacerých druhov beta - glukánov Európsky úrad pre bezpečnosť potravín (EFSA) uznal iba výhradnú účinnosť Wellmune, a to na základe dostupných klinických výskumov, ktoré má k dispozícii. Wellmune WGP® ( Whole Glucan Particles ) je prírodný, klinicky overený, prirodzený imunitný akcelerátor, ktorý sa stal etalónom kvality pre ostatné druhy betaglukánov. Patentovaná a mnohými medzinárodnými uznaniami ocenená technológia extrakcie Beta 1,3/1,6 D Glukánu z bunečných stien pekárenskej kvasinky Sacharomyces cerevisiae, vysoká chemická čistota extraktu, unikátna kombinácia molekulárnej hmotnosti, priestorovej štruktúry a reologických vlastností, zaisťuje Wellmune WGP bezkonkurenčnú účinnosť. Imunomodulačná zlúčenina Wellmune WGP nie je na rozdiel od ostatných imunitných boosterov /zosilňovačov/ len stimulátorom, ktorý vybudí celý imunitný systém na najväčší výkon a imunitné bunky potom reagujú bezprostredne pri kontakte s patogénom, ale tým, že aktivuje receptor Dectin-1, ktorý je kľúčový pre vytvorenie fagocytálnej synapsie imunitných buniek, iniciuje celkom prirodzenú imunitnú reakciu v mieste výskytu patogénu a tak zaisťuje až dvakrát väčšiu účinnosť než betaglukány extrahované z húb alebo echinacei. Wellmune WGP®.

 

Pure Goji
Neuveriteľný zázrak z úpätí  Himalájí  -  Nasýti - Ochráni - Omladí.


100 % Bio- Organická šťava z lisovaných plodov Goji s vysokým obsahom antioxidantov , pocházajúcich z ekologického hospodárstva.


Biopotravina z certifikovaných biofariem.

Nápoj Pure Goji sa pripravuje zo šťavy čerstvých plodov GOJI  BERRY -  Kustovnice čínskej (Lycium chinensis ) organického pôvodu je tej najvyššej kvality na trhu. Pri jeho výrobe sú využité moderné technológie, ktoré zachovávajú prírodnú chuť plodov, potrebné enzýmy, vitamíny a antioxidanty a ich antioxidačný účinok. Vďaka tomu nápoj obsahuje celú škálu ochranných látok a antioxidantov. V porovnaí s mnohými inými pestovateľmi sa pri pestovaní Pure Goji dodržuje ideálna vzdialenosť medzi kríkmi kvôli dostatočnému slnečnému svitu / čo najviac svetelných hodín / aby sa dosiahla čo najvyššia výživná hodnota. To samozrejme znižuje aj výnosnosť na hektár.
Jedinečnosť tohto produktu je v tom, že sa v ňom nachádzajú lisované jadierka a šupky, pretože okolo šupky a jadierok sa nachádza najsilnejší antioxidačný obranný štít kôli ochrane proti silnému ultrafialovému žiareniu. V šupke sú to  polyfenoly (rozpustné vo vode) a karotenoidy (rozpustné v tukoch) . V šupke sa akumulujú aj pesticídy používané na ochranu Goji pred škodcami, ktoré ho veľmi obľubujú ( pozn.- mnoho pestovateľov goji používa pesticídy a preto sa v šťavách z takéhoto goji nenachádzajú šupky) .  Prítomnosť šupky v našom Pure Goji dokazuje jeho čistotu a kvalitu. V jadierkach je to kyselina linolová (68,3%) a kyselina linolénová, fosfolipidy ( anti – aging účinky), najúčinnejší poznaný antioxidačný enzým SOD(superoxid dizmutáza) s jeho výnimočnou koncentráciou – 84390 U/g ( vyššia je už len hodnota tkaniva pečene človeka), stopové prvky – selén, zinok, mangán, meď a vysoký obsah vitamínu E 42,02 mg/100 g.
Zo sedem úrovňovej škály kvality má tento produkt tú najvyššiu - 7. úroveň kvality a to vďaka tomu, že náš dodávateľ ako jediný vyrába šťavu z  Goji bio-organickej kvality za použitia výlučne biologických postupov pri jeho pestovaní , bez pesticíd a chemického ošetrovania proti škodcom. Jeho kvalitu, chuť a prednosti oceníte už pri prvom poháriku.
V našom produkte Pure Goji nie je nič pridané. Šťava neobsahuje vodu, konzervanty, prísady, chemikálie, farbivá ani pridaný cukor a umelé sladidlá. Šťava nie je sterilizovaná. Má nízky glykemický index a preto je vhodný aj pre diabetikov.
Samotné bobule dozrievajú od júla do októbra a zberajú sa dvakrát v roku, konkrétne v lete a na jeseň. Samotné Goji je iné v lete a iné na jeseň, preto sa môže stať, že jedna šťava je hustejšia a druhá redšia. Pretože pri kontakte čerstvých bobúľ Goji s pokožkou dochádza k oxidácii a ich sčerneniu, sú pri zbere ľahko strasené na plachty a potom usušené v polotieni, dokým nestratia väčšinu vody alebo sa lisujú na šťavu. Celý proces pestovania a spracovania je veľmi šetrný a striktne sa vyhýba umelému dosušeniu a akémukoľvek použitiu chemikálií. Tým je dosiahnutá maximálna „živosť“ sušených plodov alebo koncentrovanej šťavy a teda zachovanie ich najvyššej možnej nutričnej hodnoty.
 Takáto kvalita Goji navyše obohatená o Beta Glukán Wellmune najvyššej kvality je cenovo 2,5 – 3 krát vyššia ako iné šťavy z Goji na trhu.
Plody Kustovnice čínskej sú mimoriadne bohaté na prírodné živiny a sú veľmi cenené nielen preto, že sú zdravé, ale predovšetkým z toho dôvodu, že môžu pomáhaťspomaľovať proces starnutia, uchovávať a prinavracať zdravie. Toto exkluzívne Pure Goji si  v podobe šťavy svojou vyskou bio kvalitou  získava  stále viac a viac nových fanúšikov po celom svete !ZDRAVÁ A BOHATÁ PôDA  = ZDRAVÉ A BOHATÉ PLODY

Toto Pure Goji sa pestuje bez chemikálií v nížinách Ningxia ( Ningxia Wolfberry ) ležiacich  v chránenom údolí himalájskych vrchov a to v Tibete a Nepále medzi Tibetskou náhornou plošinou a vnútorným Mongolskom už viac ako 5000 rokov. V Ázii je toto ovocie už po celé stáročia na poprednom mieste a preto  je tam známe aj pod názvom "červený diamant". Je pravidelnou stravou Tibetských mníchov, ktorý si ho neuveriteľne cenia ako cenný dar prírody a aj vďaka ktorému sa dožívajú dlhého života. Goji  je aj bežnou súčasťou jedálnička miestnych obyvateľov . Niekoľko tisíc rokov staré lekárske knihy, ktoré sú najstaršie zachované dokumenty svojho druhu, hovoria o plodoch Goji ako o jednej z najdôležitejších rastlín. Kustovnica čínska upevňuje zdravie, zlepšuje imunitu, zrak a obeh krvi, chráni pečeň a tiež má afrodiziakálne účinky. V súčasnosti sa považuje za najhodnotnejšiu a najkomplexnejšiu superpotravinu ( superfood ).
Podľa poľnohospodárov z nížin Ningxia za mimoriadne vysokú nutričnú hodnotu svojich plodov vďačí Kustovnica čínska veľkým výkyvom teplôt (medzi -20 a +40 stupni), veľkej intenzite slnečného svitu s veľkým množstvom slnečných dní /viac ako 3000 hodín za rok/, veľkej nadmorskej výške  a alkalickej pôde bohatej na minerálne látky a jedinečné stopové prvky, ktoré prináša Žltá rieka napájaná vodou z ľadovcov Himalájí.. Žltá Rieka sa točí medzi žltkastými hlinenými stenami provincie Gansu, ktorá sa vytvorila pred 2 miliónmi rokov, ako dochádzalo k sťahovaniu ľadu.  Erózia naplavila žltkastú hlinu do rieky. Obsah žltej hliny v Žltej Rieke bohatej na stopové prvky je najväčší na svete, a odtiaľ dostala aj svoje meno. (37kg /m3)! Žltkastú hlinu rieka roznášala po tisícročia po celej provincii  Ningxia.
Goji ako rastlina je schopná rásť na rôznych miestach na svete, dokonca aj v našich končinách sú podmienky na jej pestovanie. Avšak na dosiahnutie najväčšieho spektra účinných látok a ich maximálny obsah v bobuliach je ho potrebné pestovať v jeho  najideálnejšom prostredí. Výrazný rozdiel v kvalite Goji na našom trhu závisí od lokality a spôsobu jeho pestovania a spracovania.
Na stupnici ORAC plody Goji  pochádzajúcej z oblasti Ningxia obsahujú viac antioxidantov ako ktorákoľvek iná testovaná potravina. ORAC je štandardizovaný test ministerstva poľnohospodárstva USA, určený na meranie účinkov antioxidantov v potravinách. Číselná hodnota vyjadruje účinnosť antioxidantov na 100 g danej potraviny.
Goji netreba považovať za doplnok výživy, ale za dôležitú, komplexnú a vyváženú potravinu pre aktuálne potreby nášho organizmu!
 
Zloženie: Goji Berry (Lycium Barbarum) za studena lisovaná surová šťava / goji sirup /so šupkou a jadierkami. Treba vedieť, že najväčšia koncentrácia živín a sily je práve v jadierkach a šupke / goji účinky /.

Mhožstvo WELLMUNE WGP beta glukán je130 mg/100 ml produktu - to má veľké goji účinky.

Neobsahuje konzervačné látky, pridaný cukor, sladidlá, arómy a umelé farbivá. Má nízky glykemický index.
Jedinečný proces lisovania za studena uchová prírodné zložky a prirodzenú chuť ovocia. 


Netto množstvo: 500 ml.

 

Dávkovanie: Treba vedieť, že Goji / goji sirup /by mala byť jedna z najdôležitejších poravín nášho jedálnička ako zdroj komplexných živín vo vysokej koncentrácii.
Dôležitá je samozrejme jeho kvalita a spôsob pestovania, tak ako u všetkých potravín. Toto Bio Goji spĺňa tie najvyššie kritéria kvality a čistoty
a má najvyšší stupeň kvality č. 7 / goji účinky /

Goji použitie: denne sa odporúča piť  2,5 cl - 3 cl tejto jedinečnej potraviny a to najideálnejšie dopolunia.
V prípade zlého zdravotného stavu sa dočasne odporúča piť toto mnžstvo aj 2 x za deň.

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaše recenzie: Poznámka: HTML tagy nebudú prevedené!

Hodnotenie: Najhoršie           Najlepšie

Zadajte kód do poľa nižšie: Odporučte tento produkt!
* Vaše meno:
* Váš E-Mail:
Zadajte prosím e-mailovú adresu svojho priateľa:
* E-Mail priateľa:
Správa pre priateľa:

E-mail, ktorý bude odoslaný bude obsahovať vaše meno a e-mailovú adresu.

* Zadajte kód do poľa nižšie:

*Emailová adresa vášho priateľa nebude uložená v systéme*

X
Dalšie ponuky GOJI SO ŠUPKAMI v akciových balíkoch