Kategria

Young pHorever - pHour Salts, 450 g  - 4 alkalické soli
8 12
Young pHorever - pHour Salts, 450 g - 4 alkalické soli
3 recenziu
Young pHorever - pHour Salts, 450 g  - 4 alkalické soli Young pHorever - pHour Salts, 450 g  - 4 alkalické soli
26,90€
Množstvo:
Na sklade
Alkalický Booster / zosilovač / obsahujúci draslík, sodík, vápnik a magnézium vo forme uhličitanových solí.

Doplnok výživy s ideálnou kombináciou a pomerom týchto solí na udržiavanie správneho pH organizmu /acidobázická rovnováha/.

Prečo sú minerálne soli pre naše telo tak dôležité?

Táto alklizujúca zmes 4 solí pomôže uchovať alkalické / zásadité / prostredie v ľudskom organizme. Nielenže dodáva telu životu dôležité ióny, ale má aj priamy a silný alkalizujúci účinok.
Vápnik, sodík, horčík a draslík sú alkalické minerály, ktoré sú potrebné pre zdravé fungovanie tela.
Soľné minerály zabezpečujú nielen zdravú stavbu tela, no sú potrebné aj pre bunkovú výmenu (príjem výživy, odvoz odpadu) a prirodzene sa vyskytujú v tekutinách tela.

Je 13 nezávisle overených Zdravotných výhod, ktoré potvrdil aj European Food Standards Authority / Európsky úrad pre štandardizáciu potravín / , vrátane zníženia únavy , normalizácii krvného tlaku, nervového systému, psychických funkcií, funkcie svalov a mnoho ďalších ...
Je to jeden z najobľúbenejších doplnkov výživy. 
European Food Standards Authority - zverejnil nezávislý a overený výskum, ktorý znovu potvrdil vysokú účinnosť týchto alkalických solí a celý rad výhod pre zdravie:
1. Krvný tlak: je preukázané, že draslík v pHour Salts prispieva k udržaniu normálneho krvného tlaku.
2. Športový  výkon: draslík v pHour Salts  prispieva k normálnej funkcii svalov. Horčík prispieva k zníženiu únavy, udržiavaniu rovnováhy elektrolytov, energetických procesov, svalových funkcií a proteínovej syntézy. Je to jeden z najsilnejších športových nápojov na trhu. 
3. Zvýšenie energie: draslík v pHour Salts  prispieva k normálnemu fungovaniu nervového systému. Horčík prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania a podieľa sa na metabolických procesoch.
4. Zlepšenie činnosti mozgu: horčík v pHour Salts  prispieva k normálnym psychickým funkciám.
5. Kosti a zuby: horčík v pHour Salts sa podieľa na udržiavaní zdravých kosti a zubov.
6. Dôveryhodnosť výskumov: toto je veľká výhoda produktu. Viac ako 20 rokov vyskumu a analýz krvných testov sa Robert Young špecializuje na účinky ptravín, nápojov a  životného štýlu  na kvalitu krvi.
7. Energia: pHour Salts tvoria jeden zo základných "doplnkov stravy", ktorý by sme mali užívať každý deň na tvorbu dostaočnej energie a optimalizáciu pH.

Je to taká antioxidačná, starnutiu zabraňujúca, športový výkon zvyšujúca formula, ktorá pomáha predísť a/alebo obrátiť hocijakú citlivosť, iritáciu, tvorbu kataru (kvôli zápalu sliznice), zvápenatenie mäkkých tkanív, tvorbu vredov, degeneráciu, bolesti, únavu, depresiu, choroby a chorobné stavy.
  • pomáhajú s udržiavaním zdravého alkalického prostredia tela, s regeneráciou
  • dokážu naviazať škodlivý kyslý odpad, toxíny a zmeniť ich na formu, ktorú my dokážeme ľahšie vylúčiť
  • dokážu prečistiť tráviaci systém od nestrávených a usadených zvyškov potravy
  • vhodné na užívanie rozmiešané vo vode, v nápoji, na dochucovanie jedál, tiež do kúpeľov (tela/nôh)
  • vo forme roztoku v spreji skvele čistia pleť
  • dokážu uvoľniť bolesti svalov po zvýšenej fyzickej námahe
Za viac ako dvadsať rokov výskumu a klinickej práce Dr Robert O. Young a Shelley Redford Young, vyvinuli pH zázrak, alkalickú stravu a životný štýl. Tento nový pohľad na život dáva nádej pre milióny ľudí na celom svete k lepšiemu životu.
 
Prekyslenie organizmu vytvára vhodné podmienky na rozmnoženie mikroorganizmov. Kvasinky a iné huby v už zakyslenom organizme jednoducho využijú živiny z nášho tela a produkujú balastné látky (škodlivo pôsobiace kyseliny), ktoré ďalej znečisťujú naše vnútorné prostredie. Približne 50 % stravy, ktorú skonzumujeme, telo nespotrebuje kvôli už často spomenutým mikroorganizmom. To vysvetľuje, prečo je veľa ľudí príliš chudých, čo je rovnako zlé ako obezita. Zdravý organizmus vie prirodzeným spôsobom regulovať telesnú hmotnosť. Teda ak si začneme obnovovať svoje zdravie, potom sa aj naše telo ľahšie zbaví nadbytočných kilogramov.
 
Young pHorever pHour Salt je kombináciou štyroch uhličitanových solí (hydrouhličitanu sodného, uhličitanu horečnatého, hydrouhličitanu draselného a uhličitanu vápenatého), ktoré pomáhajú udržiavať alkalické prostredie v ľudskom organizme. Vhodný pomer týchto štyroch zložiek garantuje optimálnu účinnosť. Nedodávajú telu iba životne dôležité kovové ióny, ale majú tiež priamy a silný alkalizujúci účinok.

4soli: 83 dôvodov a spôsobov použitia / pozri rozšírený popis /
Dr. Young vyvinul Prášok 4 soli pozostávajúci z minerálov na báze uhličitanov s preventívnym účinkom proti oxidácii, baktériám, hubám, zápalu, rakovine a starnutiu a s formulou na zvýšenie úrovne energie a športovej aktivity. Táto silná zmes minerálnych solí (hydrouhličitan sodný, uhličitan horečnatý, hydrouhličitan draselný a uhličitan vápenatý) pomáha najmä pri znižovaní kyslosti spôsobenej nevhodnou stravou či poruchami metabolizmu, pričom udržiava mierne zásaditý charakter organizmu a spomaľuje proces starnutia.
Tieto 4 antioxidanty/starnutiu zabraňujúce soli sú prítomné vo všetkých telesných tekutinách. Sú vhodné na zníženie množstva kyselín, ktoré sa tvoria počas stravovania a látkovej výmeny, a tým napomáhajú udržiavať alkalické prostredia ľudského, zvieracieho organizmu a rastlín. Spomaľujú proces starnutia. Dr. Tullio Simmoncini je onkológ, a pracuje v Taliansku na jednej rímskej klinike. Roky používa na liečbu rakoviny a na zničenie rakovinových buniek uhličitanové minerálne soli. Podľa jeho tvrdenia: “Sóda bikarbóna (uhličitan sodný) je bezpečná, lacná a nezadržateľne účinná, keď sa dostane do rakovinových buniek. Je to nezadržateľná chemická zlúčenina – cyan pre rakovinové bunky, pretože na ne nachŕli alkalickú šokovú vlnu. Tým sa do kyslých buniek dostane viac kyslíka než koľko by vedeli zniesť. Rakovinové bunky sú neschopné prežiť takú veľkú hladinu kyslíka. Uhličitan sodný je teda z každého hľadiska okamžitý vrah tumoru.”
 
Podľa Dr. Younga: “Prášok 4 soli znamená posledú ochranu proti každej chorobe, nevynímajúc starnutie a rakovinové stavy. Prášok 4 soli nezlepšuje iba zdravie a energiu, ale pomáha aj vo výkone športovcov.” “Pôvodca depresie, zníženej výkonnosti, citlivosti, dráždivosti, iritácie, zápalu, kataru, stvrdutia thanív, vredov, degenerácie, starnutia a rakoviny je slovo skladajúce sa zo štyroch písmen:"
 
ACID (teda kyselina). Je to mozaika:
 
A (acidic – kyslý) = zakysľujúce jedlá a nápoje, citové rozpoloženie a činnosť
C (compromise – ohrozuje) = hrozivo zakyslené vnútorné prostredie
I (illness – choroba) = choroba a nakoniec
D (desire – túžba) = túžba po viac kyslých/kyselinotvorných jedlách a nápojoch, citové stavy a činnosti a potom sa tento kruh opakuje.
 
Berieme zakysľujúce lieky aby sme zmiernili prejavy choroby. Naše telo povzbudzujeme nezdravými, ihneď pôsobiacimi energetickými bombami, ktoré niekedy zmierňujú príznaky iba na čas. Potom začneme cyklus od začiatku vytvárajúc tým schému slabého zdravotného stavu a veľmi mocnej choroby.” – tvrdí Dr. Young.

Je dôležité si poznamenať: stavba ľudského tela je zásaditá, kým jeho činnosť je kyslá. Môžem iba odporučiť, aby sme každý deň používali alkalizujúci prášok 4 soli podľa Dr. Younga pre zdravú, vždy maldú, fit a alkalickú stavbu tela. Podľa Dr. Younga: „Ak tkanivá a krv sú alkalické, teda s pH medzi 7,365 a 7,4, potom človek nie je náchylný k chorobám, infekciám a k rôznym mizériám. Toto je skutočná imunita a účinná prevencia.“
 

 
 
Podľa Dr. Younga: “Veľa špičkových športovcov zúčastňujúcich sa Olympijských Hier v Aténach a v Pekingu, zvýšili svoj výkon používaním sódy bikarbóny, ba čo viac, prekonali aj svetový record.” Tieto tvrdenia potvrdzujú vedecké výskumy a nedávno uverejnený článok v Times (Londýn): “Zopár atlétov použilo primitívnejšie – legálne – spôsoby na zlepšenie svojich časov v súťaži. Používali taký material, ktorý je bežný v každej kuchyni.” Tento material je soda bikarbóna. Atléti už roky prisahajú, že lyžica sódy bikarbóny pomôže dlhšie zvládať záťaž. Odborníci roky pochybovali, a tvrdili, že je to len placebo (látka, o ktorej si myslíme, že pomáha) efekt, kým látku nepodrobili prísnej skúške. Väčšina športových odborníkov, ktorí vyšetrovali “sóda-dopping trend” rozšírený medzi športovcami, zistili, že látka poskytuje skutočné výhody v oblasti výdrže a rýchlosti. Podľa článku fyziológov z Univerzity Loughbotough uverejneného v Magazíne Medzinárodných Športových lekárov, plavci, ktorí použili sódu asi hodinu pred štartom 200 m trate, boli schopní zlepšiť značne svoj čas oproti zvyčajným výkonom. Podľa Dr. Jonathana Follanda, ktorý viedol výskum, nie je nezvyčajné medzi špičkovými plavcami, že si dajú sódu bikarbónu pred súťažou, aby im to zabezpečilo špičkovú formu. V sutočnosti dospel k tomu, že 8 plavcov z 9 zúčastnených dosiahli rekordný čas potom, ako užili sódu bikarbónu. Dr. Ronald Deitrick z Americkej Vysokej školy športových lekárov (ACSM) v jednej svojej krátkej štúdii uviedol, že pre bežcov je táto látka tiež prospešná. Dr. Deitrick predniesol výsledky svojho výskumu na konferencii ACSM. Bežcom na 800 m trati podal placebo alebo kapsule sódy bikarbóny, ktoré si užili spolu s vodou. Hoci pri nektorých bežcoch objavili slabé problémy so žalúdkom a črevami potom ako si užili kapsule, u väčšiny sa objavili prednosti tejto látky. Dr. Deitrick si myslí, že sóda bikarbóna môže podstatne zlepšiť výkonnosť: „Neberúc do úvahy tých bežcov, u ktorých sa objavili negatívne vplyvy, potom je zlepšenie časov ostatných bežcov v priemere 2,2 sekundy.“ Dr. Deitrick pokračuje: „to je v prípade krátkej trate veľmi dobrý výsledok.“ Ale ako môže mať na oko nevinná látka takýto dramatický vplyv? Dlho trvajúci a veľmi tvrdý tréning má za následok vytvorenie kyseliny vo svaloch, napríklad kyselina mliečna, ktorá spôsobuje bolesť, stvrdnutie svalov a únavu. Sóda bikarbóna prirodzenou cestou znižuje množstvo kyseliny, preto funguje ako pufer/tlmič voči vedľajším látkam spôsobujúcim zníženie výkonnosti. (Pufer je látka, ktorá bráni zmenám pH hodnôt.) Podľa súčasných výskumov sa dá usúdiť, že táto látka je veľmi účinná v športoch zameraných na rýchlosť, vrátane šprintov, futbalu, iných športov vyžadujúcich rýchly pohyb, behu na stredné trate (do 10 km), plávania a cyklistiky. „V podstate sóda bikarbóna je taká alkalická látka, ktorá zvyšuje pH krvi.“ – takto Dr. Folland. „Zdá sa, že znižuje a neutralizuje kyslé vedľajšie produkty, ktoré sa tvoria vo svaloch počas intenzívnych anaeróbnych cvičení, ako sú napr. rýchly beh a plávanie.“ Dr. Folland vo svojej štúdii uvádza, že plavci, ktorí použili sódu bikarbónu, znížli svoj čas o 1,5 sekundy na 200 m trati. Tento rozdiel sa môže zdať nepatrný pre tých, ktorý majú plávanie ako hoby, ale je veľmi dôležitý na vyšších úrovniach.
„Na poslednej Olympiáde delilo prvých 4 plavcov na 200 m voľným spôsobom iba 1,4 sekundy.“ Poznámka Dr. Follanda: „Teoreticky je to teda taký rozdiel, ktorým niekto získa medailu alebo nie.“ Dr. Folland hovorí: „Každý si to môže vyskúšať, ale iba tí si všimnú tých pár sekúnd náskoku, ktorí  skúmajú časy a vývoj v športoch, ako je plávanie, beh a cyklistika, veľmi pozorne. Miera zlepšenia je malá pre priemerného človeka, ale je veľmi podstatná pre ľudí, ktorí závodia.“
 
 
Nasledujúci zoznam obsahuje 83 spôsobov používania Prášku 4 soli Dr. Younga
 
Je to taká antioxidačná, starnutiu zabraňujúca, športový výkon zvyšujúca formula, ktorá pomáha predísť a/alebo obrátiť hocijakú citlivosť, iritáciu, tvorbu kataru (kvôli zápalu sliznice), zvápenatenie mäkkých tkanív, tvorbu vredov, degeneráciu, bolesti, únavu, depresiu, choroby a chorobné stavy.
 
1. Ochrana pred všetkými rakovinovými stavmi. Dajme do pohára s alkalickou vodou jednu odmerku 4 soli, každý deň piť 3- 4 poháre z toho nápoja.
2. Alkalizácia - zakyslené rakovinové tkanivá a nádory: Dajme do pohára s alkalickou vodou jednu veľkú lyžičku 4 soli, každý deň piť 3- 4 litre z toho nápoja.
3. Alkalizácia krvi a tkanív, aby sme dodržiali alkalický stav tela, a aby sme prekazili rozvýjanie každého ochorenia a abnormálnych stavov tela. Dajme do pohára s alkalickou vodou jednu odmerku 4 soli, každý deň piť 3- 4 poháre z toho nápoja.
4. Ochrana proti kyselinám , ktoré spôsobujú problémy obličiek. Podľa Dr. Michaela Metra „ u pacientov, ktorí dostali sódubikarbónu v moči namerali až 6,5 pH, v porovnaní 5,6 pH u tých pacientov, ktorí dostali soľ /NaCl/.Alkalizáciou budeme chránemí proti kyselinami, ktoré môžu spôsobiť problémy obličiek. Dajme do pohára s alkalickou vodou jednu veľkú lyžičku 4 soli, každý deň piť 3- 4 litre z toho roztoku.
5. Prevencia a/alebo zvrátenie autizmu*. Podľa Dr. Williama Shaw-a "mnohí lekári  používajú veľmi jednoduchú metódu
terapie na liečbu autizmu : poskytujú jemný neutralizačný protiliek na nahromadené kyseliny. " : Dajme do pohára s alkalickou vodou jednu veľkú lyžičku 4 soli, každý deň piť 3- 4 litre z toho nápoja.
( * autizmus: Autizmus (z gréckeho autós = sám) je pervazívna vývojová porucha, ktorú charakterizujú deficity v oblasti komunikácie, sociálnej interakcie a predstavivosti. Postihnutie v oblasti komunikácie zahŕňa problémy porozumieť reči druhých a udržiavať zmysluplnú konverzáciu. Deficit v komunikácii je hlboko spojený s problémami pri vytváraní vzťahov - osoby s autizmom majú problémy udržiavať funkčnú komunikáciu s ostatnými, a teda majú veľmi obmedzené možnosti vytvárať vzťahy. Kvôli chýbajúcej predstavivosti sa jednotlivci s autizmom venujú limitovanému množstvu stereotypných činností.)
6. Prevecia ochorenia obličiek .
Obličky sú prvé orgány kde sa najčastejšie prejavujú deštruktívne účinky prekyslenia, a kde bikarbonátové minerálne soli urýchľujú vylúčenie kyslých  toxínov z tkanív. Podľa jedného člena Amerického Lekárskeho Združenia , Dr. Thomasa p. Kennedya „zdá sa, že keď pred kontrastou látkou dáme do krvného obehu roztok sódabikarbóny namiesto fyziologického roztoku, znižuje pravdebodobnť ochorenia obličiek.
Dajme do pohára s alkalickou vodou jednu veľkú lyžičku 4 soli, každý deň piť 3- 4 litre z toho roztoku.
7. Odstránenie od ťažkých kov, dioxínov a furánov
V tele chorého pacienta na rakovinu choré bunky obsahujú vo väčšej koncetrácii škodlivé látky, kyslé hormóny a toxíny ako zdravé bunky toho istého pacienta.
Dajme do pohára s alkalickou vodou jednu veľkú lyžičku 4 soli, každý deň piť 3- 4 litre toho roztoku
8. Odstránenie alebo zníženie množstva kyseliny spôsobenej baktériami , ktoré sa vytvoria premenou buniek v tele , alebo kyseliny produkované hubami .Bikarbonátové minerálne soli sú veľmi účinné. Nežiadúce vedľajšie účinky nie sú známe. Dajme do pohára s alkalickou vodou jednu veľkú lyžičku 4 soli, každý deň piť 3- 4 litre z toho roztoku
9. Pomáha zastaviť a otočiť nádorové ochorenia pľúc
Dajme do pohára s alkalickou vodou jednu veľkú lyžičku 4 solí, každý deň piť 3- 4 litre z toho roztoku
10.Pomáha obrátiť zápal/okyslenie/ pľúc
Do 10 ml alkalickej vody dajme 2 kvapky tekutého hydrogénuhličitanu sodného alebo draselného. Tento roztok prostrekovať a inhalovať denne 2-3krát.
11. Pomáha obrátiť astmu, okyslenie pľúc
Do 10 ml alkalickej vody dajme 2 kvapky tekutého hydrogénuhličitanu sodného alebo draselného. Tento roztok prostrekovať a inhalovať denne 2-3krát.
12. Pomáha obrátiť zápal nosových dutín
Do 10 ml alkalickej vody dajme 2 kvapky tekutého hydrogénuhličitanu sodného alebo draselného. Tento roztok prostrekovať a inhalovať denne 2-3krát.
13. Podľa Dr. Tullia Simoncinia „ najefektívnejši spôsob na liečbu tvorbu hlienu pri radioličbe u chorých pacientov na rakovinu hlavy a krku, že často gargalizujú zmesom 4soli, aby znížili ústnej mikrobálnej flóry“.
Dajme do pohára s alkalickou vodou jednu veľkú lyžičku 4 soli, každý deň piť 3- 4 litre z toho roztoku
14. Podľa Dr. Tullia Simoncinia „pri nekontrolovatelnej cukrovke a pri poruchách obehovej sústavy, ktoré sú následkom šoku, ťažkej dehytratózy, krvného obehu mimo tela*, zástava srdca a silným stupňom laktátovej acidózy , použite jedlú sódu." Dajme do pohára s alkalickou vodou jednu veľkú lyžičku 4 soli, každý deň piť 3- 4 litre z toho roztoku
(s použutím prístroja mimo tela cirkuluje krv, medzitým obohacuje sa s kyslíkom a oxid uhličitý z krvi sa odstrání.)
15. Dajme do chladničky nádobu so zmesou 4solí, aby boli potraviny vždy čerstvej vône. Zabráni výskyt škodlivých plynov z jedál.
16. Pridajme štipku zmesy 4soli do 4 l čerstvo uvareného čaju. Takto odstráníme kyslé tanníny a zabránime aby čaj neostal zakalený.
17. Keď namočíme fazuľu alebo varíme kapustu dajme do vody kvapku z 4soli aby sme znížili tvorbu plynu.
18. Zmes 4soli zníži alebo odstráni nadúvanie, ktoré spôsobuje fazuľa.
19. Aby paradajková polievka nezhustla pridajme štipku zmesi 4soli do bublajúcej polievky, predtým, než dáme do polievky sójové, mandľové alebo arašidové mlieko odstráňme penu.
20. Do vriacej vody pridajme 2 lyžice zmesi 4soli, aby brokolica alebo karfiol ostali chrumkavé, a aby vo varenej zelenine bola zachovaná elektrická energia.
21. Starostlivosť o domáce zvieratá. Nasypme zmes 4soli na srsť zvieraťa,potom pomocou kefy alebo hrebeňa
vkefujme do srsti. Takto môžeme zaistiť suchú ochranu medzi dvoma kúpelmi.
22. Namočte plastové alebo gumové hračky do cca. 1 l teplej vody  s 4 lyžicami 4soli. Na látkové hračky vysypme štipku prášku 4soli, za 15 min. môžeme vyčesávať.
23. Použivajme na čistenie zubov zmes 4soli. Dajme na mokrú zubnú kefku, takto môžeme odstrániť kyslý plak, a môžeme zabezpečiť vždy čerstvý a sviežy dych.
24. Namáčanie strojčeka, chrániče zubov a zubnú protézu.Rozpustite dve polievkové lyžice 4soli v 2-3dl horúcej vody a namočte nástroje v ňom.25. Vyplachovanie úst. Vypláchneme ústa zmesom 4soli a kvapky 100%-ného mätového oleja.
26. Urobme z 3 dielov 4soli a 1 dielu vody efektívný a lacný hlbokočiastiaci peeling. Prstom alebo mäkkou utierkou masírujme do pokožky s kruhovými pohybmi. Potom opláchnime.
27. Namiešajme do šampónu štipku 4 soli, aby sme zabránili usadeniu pomocných látok v šampóne, alebo dajme do kondícionéru, aby sme mali vlasy krásne, hebké so zdravými končekmi.
28. môžeme požívať pastu z vody a 4soli bodnutie hmyzu a včelí, na spálenie slnku, na vyrážky, alebo vysypme do kúpeľa na zmiernenie svrbenie pôsobené ovčenými kiahňami a osýpkami.
29. Zmes 1,5 dl vody a 1-3 lyžičky 4soli zmierni príznaky pokazeného žalúdka, pálenie v žalúdku.
30. Proti pachu v ústa vypláchnime ústa zmesom 4 soli, takisto zmierni bolesť spôsobenú ulceróznej lézie. Roztok pripravíme z pol lyžičky zmesi a 1,5 dl vody. Vypláchnime ústa potom potom vypľuť alebo prehĺtať.
31. Opláchnime a varme kávovar zmesom 4soli, potom dvakrát vodou.Potom uvarená káva bude veľmi lahôdková. Samozrejme, najlepšie riešenie je, nepiť kávu a okyslovacie nápoje.
32. Štipkou 4soli môžeme znížiť okyslovací účinok kofeínu. Najlepšie je, keď nekonzumujeme okyslovacie nápoje a jedlá.
33.So šúchaním lopáriku môžeme odstrániť nečistoty / chute a pachy/ zmesom 4soli a vodou.
34. Zmes 4soľ odstrání mastnosti, ale nesuši drevo. Eliminuje vôňu cesnaku a cibule na pokožku.
35.Používajte mokré papierové uteráky sypané 4soľom,na odstránenie škrvín čaju alebo nápojov z porcelánu alebo z plastu. Najmä vhodné na odstránenie škrvín klorofilu z šejkery.
36. Uniknutú kyselinu z batérie za sekundu neutralizuje hrsť 4soli.
37. S navlhčenou handrou a práškom 4 soli môžeme obnoviť nárazníky, ak sa trochu opotrebovali, ale môžeme to používať aj na leštenie pochrómavaných častí bicyklov.
38. 4 soli sú prirodzené protipožiarne materiály. Držme si pri ruke jedno balenie ak by sme potrebovali uhasiť akýkoľvek oheň. Za hrsť látky uhasí oheň elektrických zariadení, ďalej ohne spôsobené drevom, olejom alebo palivom.
39. Posypme záhradný gril práškom 4 soli, alebo si pripravme pastu s vodou a vyčistime si gril. Takto sa do jedál nedostanú zvyšky čistiacich prostriedkov.
40. Ihneď ošetrime miesto, kde sa naše dieťa vyvracalo, a takto rýchlo neutralizujeme zápach.
41. Namočme si prepotené veci alebo šaty zapáchajúce od cigariet do roztoku 4 soli, a takto ich dajme vyprať, alebo ak nemáme čas, tak si ich nastriekajme roztokom.Roztok prekryje zápach.
42. Proti záhradným pliesňam (plesne, múčnatka, peronospóra, sneť). Týchto škodcov môžeme držať ďaleko od našich rastlín s použitím zmesi 4 soli, záhradného oleja a mydla, ktorú natrieme na listy rastlín (4 l vody, 1 lyžica 4 soli, niekoľko kvapiek mydla).Raz týždenne nastriekajme na rastliny, prípadne po daždi.
43. Pripravme si pastu 4 soli z pol lužice soli a z malého množstva lúhovej vody. Môžeme si s tým natrieť podpazušie a takto neutralizovať kyslý zápach spôsobený jedlom a/alebo látkovou výmenou.
44. Vypime 2,5 dl roztoku 4 soli bezprostredne pred Kyslými jedlami a neutralizuje tieto kyseliny (1 lyžica soli v 2,5 dl alkalickej vody).
45. Vypime  2,5 dl zásaditej vody s 1-2 lyžicami prášku 4 soli ráno po vstávaní aby sme si prečistili zažívací system.
46. Dostanme 3 lyžice soli do “vreciek” hrubého čreva aby sme vytiahli kyseliny z pečene a žlče.
47. V prípade opitosti 2 lyžice soli v 2,5 dl zásaditej vode neutralizuje kyslé produkty alkoholu. Táto zmes znižuje aj hladinu alkoholu v krvi.Samozrejme, každému odporúčam vyradiť alcohol zo života naudržanie zdravia a energie.
48. V prípade nevoľnosti pri cestovaní ľoďou alebo lietadlom vypime si v 2,5-3,5 dl zásaditej vode zamiešanej 1 lyžicu soli.
49. V prípade nevoľnosti počas tehotenstva dajme si 1 lyžicu soli zamiešanú v 2,5 dl zásaditej vody.
50. V prípade syndrómu nervóznej nohy primiešajme 2 lyžice soli do 1 litra zásaditej vody a vypime to.
51. V prípade bolesti svalov alebo zápalu svalov primiešajme 2 lyžice soli do 1 litra zásaditej vody a vypime to.
52. V prípade akné (zapálené aj nezapálené) si pripravme pastu s použitím 4solí a zásaditej vody v pomere 3:1. Nechajme si to na tvári min. 30 min.
53. Namočme si nohy do zásaditej vody s 3-4 lužicami soli ak sú poranené alebo s vredmi alebo v prípade tzv. nohy atléta.
54. V prípade mikroorganizmov rozširujúcich sa v uzavretom priestore (napr. lietadlo)  vypime pred a po caste 2,5 dl zásaditej vody s 1 lyžicou soli.
55. Na zmiernenie príznakov húb pošvy vyplachujme s teplou zásaditou vodou s 1-2 lyžicami soli.
56. Na zmiernenie zápchy vyplachujme s 2-2,5 dl zásaditej vodys 1 lyžicou soli.
57. Na uvoľnenie po namáhavom dni si dajme kúpeľ s 5-6 lyžicami prášku 4 soli.
58. Na udržanie pH moču a slín 7,2 alebo vyššie si zmiešajme 1 lyžicu soli do 1 litra zásaditej vody a pime to 3-krát denne.
59. V prípade začínajúcej bolesti hrdla alebo už existujúcej bolesti hrdla kloktajte 1-2 dl vody s 1 lyžicou soli.
60. V prípade refluxu, nutkania na vracanie alebo pokazeného žalúdku pime 1-2 dl zásaditej vody s 1 lužicou 4soli: neutralizuje to nahromadenú žalúdočnú kyselinu a kyseliny z jedál.
61. V prípade zápchy si hneď ráno dajme 1 liter zásaditej vody s 2-3 lyžicami prášku 4 soli.
62. V prípade bolesti svalov aleboi kostí  vypime aspoň raz denne 1 liter zásaditej vody, ktorá obsahuje 1-2 lyžicu 4soli.
63. V prípade akejkoľvek fyzickej alebo psychickej záťaže alebo po súťaži  vypime 1 liter vody s 1 lyžicou 4soli, čo zmierňuje iritáciu a zápal.
64. Pri bolesti rúk a nôh si ich namočme do teplej zásaditej vody s 3-4 lyžicami soli.
65. Na detoxikáciu zapálenej alebo iritovanej pokožky vysypme 1 balenie prášku 4 soli do vane teplej alebo horúcej vody aby sa vytiahli kyseliny cez pokožku.
66. V prípade vysokého krvného cukru si dajme 1 lužicu prášku 4 soli do 1 litra vody aby sme znížili množstvo zakysľujúceho cukru v krvi.
67. V prípade vysokého cholesterolu dajme 1 lyžicu soli do 1 litra zásaditej vody: zviaže kyseliny produkované látkovou výmenou, ktoré sú dôvodom vysokého cholesterol.
68. V prípade stresu alebo depresie si dajme do 1 litra zásaditej vody 1 lyžicu prášku 4 soli. Vypime 1 liter 2-3-krát denne.
69. Na zvýšenie pH vody v kúpeľoch a bazénoch dajme niekoľko lužíc 4 soli do vody. Takto sa napraví pH rovnováha vo vodách s vysokým obsahom chlóru.
70. Vysypme jedno balenie prášku 4 soli do žumpy aby sme si kontrolovali hladinu pH, baktérie a huby.
71. Dlhodobé prekyslenie spôsobuje okyselenie krvi. Je to také ako kyslé dažde. Spôsobuje, že organizmus vylučuje vápnik z kostí. 1 lyžicu soli rozpustime v 1-1,5 dl zásaditej vody.
Denne vypime 3-4 takéto dávky, aby sme zabránili rednutiu kostí a posun pH v krvi smerom ku kyslému.
72. Podľa Dr. Simonciniho: „ranné a časté používanie sódy bikarbóny je spojené s lepším podielom úspechu na znovuzrodení a s lepšími neuroligickými výsledkami. Sóda bikarbóna je
prospešná pri obnovení.“
73. „Sóda bikarbóna sa dá dobre aplikovať pri prevencii a pri obrátení neurologických problémov“ – tvrdí Dr. Simoncini.
74. Pripravme si pastu z prášku 4 soli, natrime to na Hocijaké miesto na tele aby sme si zmiernili iritáciu a/alebo zápal.
75. Aby sme si udržali zdravie, energiu, životnú silu a zásadité prostredie tela, rozpustime 1 lužicu soli v 1-1,5 dl zásaditej vody a dajme si takúto dávku 3-4-krát denne.
76. Kvôli hyper-zásaditému prostrediu tkanív, na prevenciu voči vredom alebo degeneratívnych chorôb a na ich odvrátenie si dajme 1 lyžicu 4 solí do 1-1,5 dl zásaditej vody
a vypime denne 3-4 takéto dávky. O hyper-zásaditom prostredí tkanív hovoríme ak pH moču je vyššie ako 8.
77. Zvyšuje energiu ak rozpustíme 1 lyžicu 4 soli v 1-1,5 dl vody a vypijeme to.
78. Znižuje únavu ak rozpustíme 1 lyžicu 4 soli v 1-1,5 dl vody a vypijeme to.
79. Zvyšuje výdrž ak vypijeme 1 liter vody s 3 lyžicami 4 solí hodinu pred súťažou alebo tréningom.
80. Zvyšuje výdrž a rýchlosť ak  vypijeme 1 liter vody s 3 lyžicami 4 solí hodinu pred súťažou alebo tréningom.
81. Vypime  hodinu pred súťažou - šprintom v behu alebo plávaní 2-2,5 dl vody s 3 lyžicami 4solí 
82. Pred maratónom alebo atletickými disciplínami, ktoré trvajú viac ako pár minút,  vypime 2-2,5 dl vody s 1-3 lyžicami 4solí každú hodinu.
83. V prípade opuchov alebo na zmiernenie bolestí, ktoré sú spôsobené zranením alebo s nahromadením kyseliny mliečnej, vypime 1 liter vody s 3 lyžicami 4solí.
 
Je dôležité si poznamenať: stavba ľudského tela je zásaditá, kým jeho činnosť je kyslá. Môžem iba odporučiť, aby sme každý deň používali alkalizujúci prášok 4 soli podľa Dr. Younga pre zdravú, vždy maldú, fit a alkalickú stavbu tela. Podľa Dr. Younga: „Ak tkanivá a krv sú alkalické, teda s pH medzi 7,365 a 7,4, potom človek nie je náchylný k chorobám, infekciám a k rôznym mizériám. Toto je skutočná imunita a účinná prevencia.“
 
Pôvodný názov: "83 Reasons and Ways To Use pHour Salts For Increased Energy, Athletic Performance and In The Prevention of All Illness, Sickness and Dis-ease". http://articlesofhealth.blogspot.com
 
 

 
Zloženie: 
hydrouhličitan sodný, hydrouhličitan draselný, uhličitan horečnatý, uhličitan vápenatý.

Hmotnosť: 450 g
Počet použití na jednu dávku: 75 ( 75 x 6 g )

Aktívne zložky v dennej dávke (18g): Draslík   2523 mg        126 % ODD
                                                            Horčík    92,7 mg         24,7% ODD 
Odporúčané použitie:
Použite maximálne 3-krát denne, 1 hodinu pred jedlom alebo po jedle.
Jedna dávka - 1 čajovú lyžičku / odmerku (6 g) prášku zamiešajte v pohári čistej vody alebo ako súčasť zeleného nápoja pH Miracle Greens 220 g alebo inej tekutiny.
Alkalické soli pHour Salt sa môžu používať denne na alkalizáciu jedál alebo nápojov.
Iné spôsoby použitia: na pečenie, na umývanie zubov, do kúpeľa, do kúpeľa na nohy a ako obyčajný čistiaci prostriedok.

Neprekračujte odporúčané denné množstvo. Skladujte na suchom, chladnom mieste. Skladujte mimo dosah malých detí.

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaše recenzie: Poznámka: HTML tagy nebudú prevedené!

Hodnotenie: Najhoršie           Najlepšie

Zadajte kód do poľa nižšie: Odporučte tento produkt!
* Vaše meno:
* Váš E-Mail:
Zadajte prosím e-mailovú adresu svojho priateľa:
* E-Mail priateľa:
Správa pre priateľa:

E-mail, ktorý bude odoslaný bude obsahovať vaše meno a e-mailovú adresu.

* Zadajte kód do poľa nižšie:

*Emailová adresa vášho priateľa nebude uložená v systéme*