Kategria

GOJI SO ŠUPKAMI A S JADIERKAMI 0,5l
3 5
GOJI SO ŠUPKAMI A S JADIERKAMI 0,5l
1 recenziu
GOJI SO ŠUPKAMI A S JADIERKAMI 0,5l GOJI SO ŠUPKAMI A S JADIERKAMI 0,5l GOJI SO ŠUPKAMI A S JADIERKAMI 0,5l GOJI SO ŠUPKAMI A S JADIERKAMI 0,5l
22,90€
Množstvo:
Na sklade

PURE GOJI surová lisovaná šťava - jediná svojho druhu na trhu z Goji

Zloženie: Goji Berry (Lycium Barbarum) za studena lisovaná surová šťava so šupkou a jadierkami. Netto množstvo: 500 ml. Neobsahuje konzervačné látky, pridaný cukor, sladidlá, arómy a umelé farbivá. Má nízky glykemický index. Jedinečný proces lisovania za studena uchová prírodné zložky a prirodzenú chuť ovocia. 

Denne sa odporúča piť  2,5 cl - 3 cl tejto jedinečnej potraviny a to najideálnejšie dopolunia.

Prosím pozrite si prednášku Dr. Ládi Szabolcsa o Goji TU!

STAROVEKÁ SUPERPOTRAVINA Z PÔVODNÉHO MIESTA VÝSKYTU

PlodyGoji’ sú šarlachovo červené bobule s príjemnou sladkou chuťou. Z botanického hľadiska patrí do rodiny kustovníc (bobuľovité) a je známy pod názvom Lycium barbarum. Tieto bobule sú výnimočne bohaté na prírodné výživné látky a veľmi si ich cenia, lebo priaznivo pôsobia proti starnutiu a zlepšujú zdravotný stav.
V Číne, Mongolsku a Tibete si goji veľmi ctia ako dôležitú výživnú látku a ako ovocie účinné na ochranu zdravia.

Pure Goji je surová lisovaná šťava čerstvých, zrelých goji bobúľ, ktorej zloženie výživných látok, energia a účinky na ochranu zdravia sú svojho druhu jedinečné. Spracúvajú ho výnimočnou, rozvinutou technológiou, ktorá zachováva prirodzenú chuť a hodnotu kustovnice, čím sa zachováva celá škála zlúčenín, ktoré poskytujú ochranu, ako napríklad antioxidanty.

Neobsahuje pridané konzervačné látky, prísady, cukor alebo farbivá.

V ZDRAVEJ PÔDE ZDRAVÁ ÚRODA

Goji berry sa pestuje medzi Tibetskou náhornou plošinou a vnútorným Mongolskom už 5000 rokov. Niekoľko tisícročné knihy, najstaršie zachovalé čínske knihy o liekoch už spomínajú goji ako najdôležitejší prípravok na ochranu zdravia, na zlepšenie imunity, na ochranu pečene, na zlepšenie zraku, krvného obehu a na povzbudenie libida.

Hovorí sa, že toto malé ovocie súvisí s tým, že ľudia žijúci v severozápadných provinciách Číny sa dožívajú prekvapujúco vysokého veku, majú vynikajúci zdravotný stav a stavbu tela.

Shen Nung (Kr.e.475) sa o tom už zmienil vo svojej knihe o liekoch. Ben Zao Gen Mo (kniha o liekoch dynastie Ming) zas odporúča goji pri poruchách pečene a ľadvín, pri cukrovke a poruchách zraku. Pre svoje účinky na obnovu buniek ho nazývajú ovocím dlhého života.

Potoky rútiace sa z Himalájí ústia do obrovskej Žltej rieky, čím dosiahnu roviny Ningxie a vyživujú tak úrodnú pôdu vodou s jedinečným zložením, ktorá je bohatá na minerálne látky a iné výživné látky. Žltá rieka dostala svoj názov pre svoj výnimočne vysoký obsah spraše, jeden meter kubický vody prenáša 37 kg pevnej látky, spraše!

Podľa poľnohospodárov Ningxie za jedinečnú nutričnú hodnotu bobúľ vďačíme výnimočne vysokému teplotnému rozdielu (medzi -20 a +40 stupňov), slnečnému svitu viac ako 3000 hodín za rok, vysokému ultrafialovému žiareniu a spraši, ktorá je bohatá na minerálne látky, alkalické chemické prvky.

Plody Goji (Lycium barbarum), pochádzajúce z rovín Ningxie, obsahujú viac antioxidantov než ktorákoľvek iná testovaná potravina na stupnici ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity).


 

TAJOMSTVO DLHÉHO ŽIVOTA
 

V etniku Hui, žijúcom v autonómnon regióne Ningxia, je mimoriadne vysoký počet osôb starších než 100 rokov. Podľa štatistík zdravotných úradov tu žije 16x viac osôb nad 100 rokov, než v ostatných oblastiach Číny. To znamená, že v dedine so 4000 obyvateľmi žije 16 ľudí starších než 100 rokov. Pre pôvodných obyvateľov je goji tisícročia ovocím na ochranu zdravia, ktoré konzumujú každý deň počas celého roka aj v surovej forme, aj sušené, ešte aj do čaju pridajú niekoľko bobúľ goji.
 

Dokonalá výživa

Prečo si bobule goji zaslúžili názov superpotravina? Goji má vyšší obsah výživných látok, ako hociktorá iná klasická potravina, obsahuje celý rad základných bioaktívnych zložiek.
Na potvrdenie tohto je tu niekoľko údajov o goji:

 • Obsahuje viac bielkovín ako peľ z kvetov,

 • viac vláknin ako ovsené otruby,

 • 67x viac tiamínu (vitamín B1) ako hnedá ryža,

 • 2x toľko niacínu (vitamín B3) ako droždie,

 • 11x toľko vitamínu C ako pomaranč,

 • 5x toľko vápnika ako surový karfiol,

 • 5x toľko draslíka ako ružičkový kel alebo brokolica a 4x toľko ako banán,

 • a 2x toľko beta-karoténu ako surový špenát.

Najdôležitejšie zložky ovocia goji:

 • 18 aminokyselín, ktoré podporujú stavbu dôležitých bielkovín.

 • Vitamín C pre zdravý vývoj a ochranu buniek.

 • Draslík, horčík, železo, vápnik a ešte množstvo stopových prvkov.

 • Kyselina elagová, ktorá chráni DNA pre mutáciou, preto pôsobí preventívne proti rakovine.

 • Má najvyšší obsah karotenoidov medzi ovocím. Beta-karotén a alfa-karotén, beta-kryptoxantín, zeaxantím a luteín neutralizujú voľné radikály, znižujú riziko rakoviny kože a výskyt očných
  problémov v starobe.

 • Obsahuje jedinečné L.B (lycium barbarum) polysacharidy, ktoré chránia srdce, pôsobia preventívne proti rakovine a stimulujú imunitný systém.

 • Jedinečný zdroj esenciálnych mastných kyselín, vitamíny skupiny E a B.

 • Cerebrozidy a pyroly patria medzi najsilnejšie prirodzené látky na ochranu pečene. 

  Iní výrobcovia surovú lisovanú šťavu goji riedia vodou alebo lisovanou šťavou iného ovocia, aby znížili náklady. V prípravku PURE GOJI sa sila goji uplatňuje v pôvodnej, nezmenenej forme, ako ho vytvorila príroda.


O jadierkach ovocia goji

Tak, ako šupina a dužina ovocia goji, aj jadierka obsahujú rad cenných účinných látok, čo vysvetľuje ich blahodarné účinky širokého rozsahu.

Jadierka goji obsahujú esenciu goji ovocia, všetko, čo je potrebné pre vznik novej goji rastliny. Jadierka tvoria len 3% hmotnosti čerstvého goji ovocia, a len 15% z hmotnosti jadierok goji tvoria

oleje, ktoré sú získané superkritickou extrakciou, a v nich rozpustné bioaktívne látky. 

68,3% oleja, získaného z jadierok goji, je kyselina linolová a obsahuje 2630 mg/kg beta-karoténu, čo je najvyššia známa meraná hodnota medzi rastlinnými olejmi.

Najdôležitejšie účinné látky oleja z jadierok goji
1. Viac ako 90% obsahu mastných kyselín oleja z jadierok goji sú nenasýtené mastné kyseliny (kyselina olejová, kyselina linolová a kyselina linolénová), ktoré priaznivo pôsobia na srdcovo-cievny systém. Pomáhajú obnoviť normálnu hladinu lipidov v krvi, podporujú prekrvenie mozgu a zabraňujú tvorbe krvných zrazením. Môžu ovplyvniť aj artériosklerózu, vysoký krvný tlak, obezitu a vznik cukrovky, a tiež podporujú rozvoj detského nervového systému.
2. Olej z jadierok goji obsahuje 0,25% fosfolipidov, ktoré zohrávajú úlohu pri látkovej výmene mozgu, zabraňujú stukovateniu pečene a znižujú hladinu lipidov v krvi. V tomto zohráva úlohu aj vitamín E, ktorý je popri beta-karoténe jedným zo základných vitamínov oleja z jadierok.
3. V oleji z jadierok goji je koncentrácia superoxiddizmutázy (SOD) 84390IU na gram, od čoho je vyšší iba obsah SOD ľudskej pečene. SOD je najdôležitejší antioxidačný enzým pôsobiaci proti starnutiu, ktorý chráni naše bunky a pokožku pred starnutím a vonkajšími škodlivými vplyvmi.
4. Olej z goji obsahuje aj viacero dôležitých stopových prvkov (meď, mangán, zinok, selén), ktoré sú nevyhnutné pre optimálnu aktivitu enzýmových systémov pôsobiacich proti starnutiu. Pri ich nedostatku môže dôjsť k rýchlemu zhoršeniu zraku (šedý zákal a makulárna degenerácia), k poškodeniu srdca a pečene, popri tom aj k rýchlemu starnutiu pokožky.

Najdôležitejšie fyziologické účinky oleja z jadierok goji
1. Olej z jadierok goji má pre svoj viac ako 90% obsah nenasýtených mastných kyselín silné ochranné účinky na cievy, znižuje hladinu cholesterolu a zabraňuje tvorbe artériosklerózy.
2.protizápalové účinky, má priaznivé účinky hlavne pri zápaloch vlásočníc a žíl dolných končatín, ale je účinný aj pri príznakoch hemoroidov.
3. Zabraňuje starnutiu pokožky, podporuje látkovú výmenu buniek pokožky a tým, že účinkuje na látkovú výmenu pečene, zjemňuje alebo eliminuje starecké a iné pigmentové fľaky vytvorené starnutím. Olej sa dá použiť vnútorne i z vonka vytlačením obsahu kapsule. Jeho účinok na pigmentové poruchy pokožky je najsilnejší, ak ho aplikujeme súčasne z vonka i z vnútra.
4. Podporuje ľadviny, odoženie únavu, energizuje telo i dušu. Keďže je olej z jadierok goji bohatý na provitamín A (beta-karotén), lyzín a iné bioaktívne účinné látky, zlepšuje vodivosť nervov, podporuje funkcie hypotalamu, hypofýzy a pohlavných žliaz tak u mužov, ako aj žien. Podporuje účinky nervového systému na pohlavné žľazy, čo zvyšuje hladinu hormónov, sexuálnu výkonnosť a libido.
5. Zlepšuje zrak. Sčasti neutralizáciou voľných radikálov, ktoré poškodzujú oči, sčasti zabezpečením látok, ktoré sú súčasťou látkovej výmeny očí, má priaznivé účinky v prípadoch šedého zákalu, zeleného zákalu, šeroslepoty a makulárnej degenerácie. 

 

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaše recenzie: Poznámka: HTML tagy nebudú prevedené!

Hodnotenie: Najhoršie           Najlepšie

Zadajte kód do poľa nižšie: Odporučte tento produkt!
* Vaše meno:
* Váš E-Mail:
Zadajte prosím e-mailovú adresu svojho priateľa:
* E-Mail priateľa:
Správa pre priateľa:

E-mail, ktorý bude odoslaný bude obsahovať vaše meno a e-mailovú adresu.

* Zadajte kód do poľa nižšie:

*Emailová adresa vášho priateľa nebude uložená v systéme*